![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327189
*
nr 1332 7189
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 18:33:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 19:58:44
1
1.500 kr
8/6 18:09:20
2
1.600 kr
8/6 18:28:59
3
Vinnande bud
8/6 18:30:21
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
nr 1332 7189
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 19:58:44 | 1 | 1.500 kr |
8/6 18:09:20 | 2 | 1.600 kr |
8/6 18:28:59 | 3 | Vinnande bud |
8/6 18:30:21 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.Läs mer om Carl Peter Mazer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19